Dědinská 273
679 06 Rudice

Hliníková okna

Aluprof MB 86

Systém oken a dveří MB-86 je výrobek s velmi dobrými parametry, které umožňují uspokojení potřeb mnoha uživatelů. Konstrukce jeho úhelníků má 3 varianty provedení, a to podle požadavků úspory tepelné energie: ST, SI a AERO. MB-86 je první systém hliníkových oken a dveří na světě, ve kterém byl použit aerosol – materiál o dokonalé tepelné izolačnosti. K výhodám systému MB-86 patří také vysoká pevnost profilů, která umožňuje provedení konstrukce o velkých rozměrech a hmotnosti.

Vlastnosti, které mají vliv na funkčnost a estetiku konstrukcí provedených v systému MB-86:

 • široké tepelné vložky s novým tvarem, které umožňují použít dodatečnou přepážku v oblasti izolace profilů
 • dvousložkové středové těsnění dokonale těsní a termicky izoluje prostor mezi křídlem a zárubní
 • velký rozsah úhelníků zajišťuje dosažení požadované estetiky a pevnosti konstrukce
 • zasklívací lišty s dodatečným těsněním, dostupné ve třech variantách: Standard, Prestige a Style
 • tvary profilů přizpůsobené montáži různých druhů odvalových kování a v nich skrytých závěsů
 • široký rozsah zasklívání umožňuje použít všechny se vyskytující druhy skel, včetně dvoukomorových akustických nebo odolných proti vloupání
 • odvodňování ve dvou variantách: tradiční a skryté

Technické listy:

 

Aluprof MB 70

MB-70 je moderní hliníkový systém, který slouží k provádění náročných termických a akustických izolací architektonických prvků vnějších zařízení, např. různých druhů oken, dveří, předsíní, vitrín a prostorových konstrukcí.

Profily systému mají tříkomorovou konstrukci. Konstrukční hloubka profilů okna je: 70 mm (zárubeň), 79 mm (křídlo) a dveře příslušně: 70 mm a 70 mm. Takové hloubky úhelníků křídla a zárubní vytváří efekt jedné plochy na vnější straně po zavření v případě okna a efekt falcových ploch křídel a zárubně v případě dveří. Tvar profilu dovoluje dosáhnout útlé a pevné konstrukce oken a dveří.

Systém MB-70 je charakteristický výjimečně nízkou hodnotou součinitele prostupu vzduchu U, a to díky použití speciálních termických vložek a těsnění. Má to velký význam v době rostoucích požadavků na hospodaření energií a péči o životní prostředí.

Těsnost je zajištěna díky použití speciálních těsnění z dvousložkového syntetického kaučuku EPDM: buněčného a hladkého, který zajišťuje odolnost proti stárnutí během mnoholetého provozu a velmi dobrou termickou izolaci. MB-70 je první systém, ve kterém byl pro provedení středového těsnění použit tento druh materiálu.

Aliplast Econoline

Systém ECONOLINE je systém bez tepelné izolace určený pro konstrukci vnitřních přepážek, a to jak pevných, tak s okny a dveřmi. Šířka profilů 51 mm (o 6 více než je nejpopulárnější standard na trhu) poskytuje velkou svobodu projektantům a pohodlí vykonavatelům. Systém dovoluje použití zasklení o tloušťce od 3 mm až po 38 mm. Skla jsou vlepována a těsněna v křídlech s použitím zasklívacích lišt z hliníkových profilů a těsnění. Systém Econoline je kompatibilní s jinými systémy Aliplast: společné zasklívací lišty, rohy, kování. V systému Econoline se vyskytuje verze dveřních profilů se speciálně profilovanou eurodrážkou na kování, která slouží k uchycování upínacích pantů. Doplňkem je podsystém INNERWALL, který je velmi vhodný pro tvoření kancelářských zařízení – je to surový skelet, ke kterému se nastřeluje lakované lišty. Je zde možnost použití vnitřních žaluzií.

Aliplast Imperial

Je tříkomorový systém určený pro konstruování vnějších dveří, oken a různých druhů vitrín. Tepelná vložka použitá v profilech má šířku až 24 mm, je provedena z polyamidu obohaceného přidáním vícesměrného skleněného vlákna a významně zlepšuje mechanickou odolnost vnitřní a vnější komory profilů. Tepelná vložka byla dodatečně vybavena těsnicí šňůrou Coex, která během procesu vypalování práškově lakovaných profilů tvoří spolehlivou parozábranu a dokonalé těsnění. Systém zachycování výplní: 4 až 51 mm (umožňující také zasklívání zvenku), použití značkových kování a širokého výběru prahových řešení způsobuje, že je systém velmi moderní a univerzální.

Výhodou oken IMPERIAL je možnost správného přizpůsobení křídla k velikosti okna (několik druhů okenních zárubní a křídel) a volba křídla podle kování – jsou křídla určená pro hliníkové kování v souladu se standardem EURO a také pro kování PVC oken.

Aliplast Superial

Systém se zvýšenou tepelnou izolací. Díky tříkomorovým termickým vložkám, komorovému středovému těsnění a speciálním zasklívací těsněním dosahuje systém součinitele UR < 2.0 W/m2K (skupina materiálová 1.0 dle normy DIN 4108). Hloubka okenních zárubní a pevných profilů vestavění je 75 mm. Hloubka okenních křídel 84 mm. Systém Superial využívá příslušenství (rohy, propojky druhu T) a zasklívacích lišt a kování z jiných tepelně izolovaných systémů. Systém má velmi dobré akustické vlastnosti. Možnost použití výplní o tloušťkách 14-61 mm.

Aliplast Star

Aliplast Star je okenní a dveřní systém se zvýšenou termickou izolací.

 • tříkomorový systém
 • termická vložka o šířce 45 mm provedená v inovačních materiálech
 • konstrukční hloubka úhelníků: 90 mm – zárubeň a 99 mm – křídlo
 • možnost kování dveří systémem válečkových závěsů s velkou nosností
 • nový standard zapadání profilů a skla (zvětšená hloubka významně zlepšuje termické a konstrukční vlastnosti systému)
 • inovační systém odvádění vody z konstrukce (nejsou viditelné prvky zaslepující odvodňovací otvory)
 • stejný typ rohu a propojky typu T ve vnější a vnitřní komoře (výsledek: redukce množství příslušenství a rychlejší výroba)
 • stejný druh izolační vložky v okenním křídle a dveřním rámu
 • zmenšené množství zasklívacích lišt a těsnění při dodržení nepřetržitosti zasklívání podle tloušťky paketů
 • nový druh rohu vyhýbající se kolizi šroub/roh během šroubování povrchových prvků kování pod drážku PVC
 • možnost zasklívání zvenku
 • moderní design